info@smartprint24.com  739 264 684
  Registration     Login

Tusze i Tonery

TONERY DO DRUKAREK

Grupa tonerów laserowych do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

Jako największy w Polce importer dysponujemy ogromnym wyborem tonerów do drukarek laserowych. Oferta uwzględnia tonery dla zarówno najpopularniejszych, jak i mniej znanych producentów wszystkich urządzeń drukujących.

Powyższa kategoria uwzględnia tonery do drukarek monochromatycznych i kolorowych , które są kompatybilne z wymienionymi markami. Do każdego urządzenia dostępne są oryginalne tonery, jak również zamienniki o wysokiej wydajności. Mogą być one w 100% nowe lub regenerowane, dlatego zachęcamy do dokładnego czytania opisów poszczególnych produktów. Wszystkie oferowane przez nas tonery i bębny są w pełni niezawodne, a do tego są objęte gwarancją.

JAK DZIAŁAJĄ DRUKARKI LASEROWE?

Drukarka laserowa drukuje przez umieszczanie cząstek tonera na papierze. Toner laserowy do drukarek to skomplikowany technologicznie element odpowiadający za nanoszenie tonera na papier. Głównym komponentem tonera laserowego jest wałek pokryty materiałem światłoczułym np. krzemem czy selenem. W całym procesie drukowania używane jest światło lasera lub diod LED, aby naelektryzować bęben i w podwyższonej temperaturze wytworzyć wydruk przy wykorzystaniu specjalistycznego proszku – tonera. Proszek ten jest niesłychanie drobny w strukturze pyłu zawierający w większości sproszkowany plastik, który w procesie druku ulega roztopieniu, tworząc obraz.

Kolejnym składnikiem tonera do drukarki jest sproszkowane żelazo, które jest istotne przy transporcie ładunków magnetycznych – funkcja nośnika do bębna. Ostatnim elementem specjalistycznego proszku tonera jest składnik kolorystyczny tzw. pigment. Pozostałe elementy tonera to listwa magnetyczna, chip oraz obudowa z wysokiej jakości plastiku.

GDZIE ZASTOSOWANIE ZNAJDĄ DRUKARKI LASEROWE?

Drukarki laserowe to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy drukują zarówno sporadycznie – gdyż toner nie zasycha w drukarce; jak i dla tych, którzy drukują bardzo dużo – ponieważ koszt wydruku laserowego jest bardzo niski. Choć przez wiele lat drukarki laserowe były drogie, a ich sposób działania był podobny do kserokopiarek, to współczesny rozwój technologiczny sprawił, że obecnie drukarki laserowe są urządzeniem powszechnym zarówno w biurach, jak i gospodarstwach domowych. Warto dodać, że pierwsza drukarka laserowa powstała już w 1971 r. i została skonstruowana przez producenta Xerox, który do dzisiaj oferuje urządzenia drukujące i materiały eksploatacyjne do nich.

W naszej ofercie znajdują się tonery takich producentów jak:

 • Brother
 • Canon
 • HP
 • Kyocera
 • Lexmark
 • Minolta
 • OKI
 • Panasonic
 • Samsung
 • Xerox
 • Utax

TUSZE DO DRUKAREK ATRAMENTOWYCH

Grupa tuszów i głowic atramentowych do drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych.

Nasz sklep internetowy gwarantuje bogaty asortyment tuszów do drukarek dla naszych Klientów. Oferta obejmuje zarówno artykuły od oryginalnych producentów, jak i wysokiej jakości zamienniki dla wszystkich wyżej wymienionych marek.

Tusze atramentowe występują w dwóch technologicznych wersjach i są przeznaczone do drukarek atramentowych i innych urządzeń wielofunkcyjnych korzystających z danego materiału eksploatacyjnego. Technologicznie występują tusze jako same pojemniki z atramentem, gdzie głowica drukująca wbudowana jest w drukarce. Takie rozwiązanie powoduje, iż zakup tuszu jest niezwykle atrakcyjny – zarówno pod względem cenowym, jak i biorąc pod uwagę łatwość jego instalacji. Drukarki atramentowe ze wbudowaną głowicą charakteryzują się jednak krótszą żywotnością, gdyż za każdym razem wymiana tuszu może osłabiać stan głowicy drukującej. Tego typu rozwiązania spotykane są np. w drukarkach i tuszach Brother. Drugim technologicznym rozwiązaniem są głowice z atramentem, gdzie w jednym kartridżu umieszczony jest zarówno nabój z atramentem, jak i dysze drukujące. Choć taka opcja jest droższa w zakupie, to gwarantuje za to zdecydowanie dłuższą żywotność urządzenia.

Drukarki atramentowe mają wiele korzyści. Przede wszystkim są tanie w zakupie, a do tego w przeważającej większości występują w niewielkich wymiarach. Dzięki dużemu postępowi technologicznemu możemy cieszyć się kolorowymi wydrukami najwyższej jakości. Co istotne, przy zastosowaniu papieru fotograficznego można uzyskać efekt zdjęcia (na papierze matowym lub błyszczącym), który jest porównywalny ze zdjęciami z foto Lab.

Wśród producentów drukarek atramentowych mamy 3 wiodących producentów. Są to marki drukarek i tuszów HP Brother oraz Canon – z czego najpopularniejsze modele tuszów do:

 • drukarek HP to: 652 XL, 953 XL, 903 XL, 935 XL, 304 XL;
 • drukarek Canon to: PG-545 CL-546, PG-540 CL-541, PGI-550 CLI-551, PGI-580 CLI-581, GI-490;
 • drukarek Brother to: LC985, LC525 LC529, BT5000 BT6000.

Dla wszystkich użytkowników drukarek atramentowych warto dodać, że wymagają one szczególnej uwagi i regularnego używania, gdyż atrament ma cechę do zasychania i blokowania dysz drukujących. W takiej sytuacji wymuszone zostaje czyszczenie, a to z kolei zużywa atrament.

ZAMIENNIKI CZY ORYGINALNE – KTÓRY TUSZ WYBRAĆ?

Wiele naszych Klientów przed zamówieniem ma dylemat, czy warto pozostawać przy oryginalnych tuszach, czy wybrać nieco tańsze zamienniki. W gruncie rzeczy zamienniki powstają z tych samych składników, a różnica w cenie wynika głównie z tego, że tusze oryginalne przechodzą wiele badań i testów laboratoryjnych. Dzięki nim mogą one spełniać wysokie standardy jakości np. żeby były bardziej trwałe i nie zasychały. Nie oznacza to jednak, że tusze alternatywne nie spełniają podobnych oczekiwań konsumentów. Zamienniki od producentów o dobrej renomie potrafią być tak samo wydajne.

Zapewniamy, że wszystkie nasze tusze – niezależnie od tego, czy są oryginalne, czy są zamiennikami nowymi lub regenerowanymi – cechują się wysoką wydajnością i będą w pełni kompatybilne z danym modelem drukarki atramentowej.

W naszej ofercie znajdują się tusze takich producentów jak:

 • Brother
 • Canon
 • Epson
 • HP
 • Lexmark